DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

Aşırı Terlemede
Botulinum Toxin (Bo-Tox) Tedavisi

Dr. İbrahim Koç Kliniği

DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

Ameliyatsız Estetik, Anti - Aging ve İntegratif Tıp alanında hizmet sunmaktadır.

Aşırı Terlemede Botulinum Toxin (Bo-Tox) Tedavisi

Aşırı terlemeniz iş yerinde kıyafetlerinizi değiştirmenize, tokalaşmaktan korkmanıza veya ter lekesi bırakmayacak kıyafetler seçmenize neden oluyorsa, bu hiperhidroz adı verilen tıbbi bir sorun olabilir. Hiperhidroz koltuk altları, eller, ayaklar ve yüz gibi belirli bölgeleri etkileyebilir.

Hiperhidroz için BO-TOX enjeksiyonları, bu amaçla üretilmiş ilaçlar etkisiz olduğunda aşırı terlemeyi tedavi etmek için gelişmiş etkili, güvenli ve basit bir yöntemdir. İşlem sırasında etkilenen bölgeye az miktarda BO-TOX enjekte edilir. Enjeksiyonlar, sinirlerin kimyasal sinyalleri ter bezlerine (ekrin bezleri) iletmesini geçici olarak bloke ederek aşırı terlemeyi ve ter bezleri basitçe ter üretmeyi durdurur. En sık tedavi edilen alanlar arasında koltuk altı, kafa derisi, alın ve üst dudak bulunur.

Etkisi ortalama yedi aya kadar sürer. Zamanla, tekrarlanan tedavilerin faydası daha uzun sürecektir. BOTOX hiperhidroz (koltuk altı) tedavisi için onaylanmış tek reçeteli ilaçtır. Aşırı koltuk altı terlemesi ile ilgili bir çalışmada, hastaların %95’inin terlemesinde bir hafta içinde ortalama %83’lük bir azalma görülmüştür. 

Estetik tıp sanatında, küçük bir dokunuş çok şeyi değiştirebilir.