DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

İnfertilite (Kısırlık)
Tedavisinde Akupunktur

Dr. İbrahim Koç Kliniği

DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

Ameliyatsız Estetik, Anti - Aging ve İntegratif Tıp alanında hizmet sunmaktadır.

İnfertilite (Kısırlık)
Tedavisinde Akupunktur

Akupunktur ve Çin tıbbı insan vücudunun doğal dengesini yeniden sağlayabilir. Hem erkek hem de kadın infertilitesini desteklemek için kullanılabilir. Akupunktur ve Çin tıbbi bir jinekolog tarafından gebe kalmakta zorluk çekilen durumlarda kadın ve erkeklere yardımcı olmak için ek tedavi olarak kullanılabilir.

(Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25637159 )

Araştırma ve klinik gözlemler, Akupunktur ve Çin tıbbının vücudun progesteron seviyesini artırabileceğini ve FSH (folikül uyarıcı hormon), Östrojen (folikül büyüdükçe artan) ve LH (lüteinize edici hormon) seviyelerini düzenleyebileceğini göstermiştir.

(Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2645571 )

2015 yılında yayınlanan ve bir dizi nüfus çalışması, meta-analizleri ve sistematik incelemeleri gözden geçiren bir araştırma makalesi, infertilitenin dünya genelinde çiftlerin %15’ini etkilediği tahmin edilmektedir.

Akupunktur ve Çin tıbbı, Batı Tıbbı ile birlikte kullanıldığında erkek doğurganlığında destek tedavileri olarak faydalı olabilir.

İyi (daha yüksek) hareketliliğe ve daha iyi morfolojiye (şekle) sahip spermi tanımlayan Sağlıklı Sperm sayısı, herhangi bir doğurganlık tedavisinde arzu edilir. Batı Tıbbı ve destekleyici Çin tıbbı ve Akupunktur gibi terapilerin bir kombinasyonu, birçok otorite tarafından bu hedefe ulaşmada en büyük yardımcı olarak kabul ediliyor.

(Kaynak: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov /26333228/ )

Bireye doğurganlıklarına yardımcı olmak için uygulanan, 3 aylık Akupunktur ve Çin tıbbı tedavisinden sonra sperm kalitesini (hareketlilik ve morfoloji) iyileştirmede etkili olduğu görülmüştür ayrıca böbrekler, karaciğer ve dalak gibi iç organları güçlendirmek ve erkeğin genel sağlığına ve üreme sistemine katkıda bulunmak için değerli bir yaklaşımdır.

Estetik tıp sanatında, küçük bir dokunuş çok şeyi değiştirebilir.