DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

LipoDissolve
Bölgesel Yağ Eritme Tekniği

Dr. İbrahim Koç Kliniği

DR. İBRAHİM KOÇ KLİNİĞİ

Ameliyatsız Estetik, Anti - Aging ve İntegratif Tıp alanında hizmet sunmaktadır.

LipoDissolve
Bölgesel Yağ Eritme Tekniği

LipoDissolve liposuction’a alternatif ameliyatsız ve doğal bir bölgesel incelme yöntemidir.Güvenli daha az ağrılı ve hızlı etkili bir yöntemdir. Tedaviden sonra korse kullanılması gerekmez. Tedavinin temel amacı daha düzgün ve konturları düzenlenmiş bir vücut oluşturmaktır. Diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağ birikimlerinin eritilmesinde kullanılan ve cerrahi olmayan bir mikro enjeksiyon tekniği ile yapılmaktadır. Enjeksiyonlar her ikiside vücutta bulunan doğal bileşenler olan fosfatidilkolin ve deoksikolatın karışımından oluşur.

LipoDissolve bir kilo verme işlemi olarak tasarlanmamıştır, daha çok vücut şekillendirmede kullanılmaktadır. Yöntem vücut kitle indeksi 30’un altında olan ve diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağ birikimleri bulunan kişilerde en etkilidir. Kol arkası, alt üst karın, çene ve gıdı bölgesi, üst alt sırt, uyluk iç ve dışı vb pek çok alanda uygulanmaktadır.


LIPODISSOLVE KONUSUNDA SIK SORULAN SORULAR

LIPODISSOLVE NEDİR?

LipoDissolve yüz ve vücuttaki yağ birikintilerini eritmek için geliştirilmiş ameliyatsız uygulanan bir mikro enjeksiyon tekniğidir.


LIPODISSOLVE TEDAVİM SIRASINDA NELER BEKLENEBİLİR?

Tedavisi için işlem genellikle 15-20 dakika sürer. Enjeksiyon bölgesinde hafif bir kızarıklık, şişlik, morarma ve rahatsızlık hissedebilirsiniz.


TEDAVİYE İLİŞKİN RAHATSIZLIK VEYA AĞRI OLUR MU?

Rahatsızlık genellikle hafif olmasına rağmen, enjeksiyon bölgesinde hafif bir ağrı hissedebilirsiniz.Talep eden kişilerde ağrıyı azaltmak için tedavi bölgesine topikal anestezi uygulanmaktadır.


TEDAVİDEN SONRA NELER BEKLENEBİLİR?

LipoDissolve’un liposuction’a göre avantajlarından biri, hafif derecede invaziv olması ve hastaların normal aktivitelerine hızlı bir şekilde devam etmelerini sağlamasıdır. Bazı ağrı ve rahatsızlıklar kaçınılmaz olsa da, tedaviler çok iyi tolere edilir.


TEDAVİNİN SONUÇLARINI NE KADAR ZAMANDA GÖRECEĞİM?

Kullanılacak ürün miktarı, seans sayısı ve aralıkları Dr.İbrahim KOÇ tarafından size söylenecektir, son seanstan 4-6 hafta sonra optimum etkiler görülebilir.


ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Hastanın yaşam tarzı, LipoDissolve tedavisinin uzun vadeli sonuçları üzerinde etkili olmaktadır. LipoDissolve’un etkileri, hasta kendini sağlıklı ,dengeli bir diyet ve egzersiz rutininde devam edebilir. Kilo alımı, hareketsiz bir yaşam tarzı veya yağ oranı yüksek bir diyet vb faktörler tedavinin kalıcılığını etkilemektedir.

Estetik tıp sanatında, küçük bir dokunuş çok şeyi değiştirebilir.