Dr. İbrahim KOÇ

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Savunma Bakanlığında tabiplik, yirmi yıl acil tıp hekimliği ve T.C. Sağlık Bakanlığının Toksikoloji konusunda Ulusal Kritik ve Stratejik Biriminde, aralıksız sekiz yıl yöneticilik yaptım. Çeyrek asırdan daha uzun bir süredir estetik ve integratif tıp konusunda çalışmalarımı sürdürmekteyim, Sağlık Bakanlığının bu iki alanda zorunlu standart eğitimlerinin yanında, konusunda deneyimli kişi ve kuruluşlardan (Dr. Jules MARTHAN – Dermal Fillers & Dermaceutic peeling, Dr. Jackues LE COZ – Medical Aesthetic course, Dr. Luc Dewandre M.D. International course on Aesthetic mesotherapy – International society of Aesthetics & Mesotherapy, Docteur Christian BONNET & Docteur Jean-Jacques PERRİN – Mesotherapie – Association Medicine et Mesotherapie Esthetique, Traditional Japanese acupuncture training – Traditional Japanese Acupuncture Foundation-Hawaii, Jeffrey DANN, Ph. D – Shonisong technique training in pediatric acupuncture and pediatric acupuncture, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Akupunktur Araştırma ve Uygulama Merkezi) pek çok eğitim aldım.

Dr. İbrahim Koç

Ameliyatsız estetik ve akupunktur alanında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından lisanslı bir hekim olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. Ameliyatsız estetiği ülkemizde ilk uygulayan hekimlerdenim, Mesolift ve Mesoglow uygulamasında, uzun yıllar üzerinde çalıştığım yüz noktalarından oluşan kendi tekniğimi kullanıyorum. Günümüzde ameliyatsız estetiğin ana unsuru, çok boyutlu bir sorun olan cilt yaşlanmasıdır. Ameliyatsız estetikte, doğru anatomik ve fizyolojik bilgiye dayanılarak yüz ve vücut birlikte iyi okunmalı, cildin yüzeysel gerginliği ve  iyileştirilmesi sağlanmalıdır. Bu amaçla; lazerler, enerji bazlı cihazlar, enjekte edilebilir ürünler, cilt bakımı ve kozmesötikler ayrı ayrı veya birleştirilerek kullanılabilir. Burada asıl belirleyici olan hekimin deneyimidir.

Güzel olmanın, genç ve zinde kalmanın; hücre, doku ve organ düzeyinde, vücut dengesi ile çok yakın bir ilişkisi vardır. Bakımlı olan her yüz güzel ve özeldir. Estetik tıp sanatında, küçük bir dokunuş çok şeyi değiştirebilir.

Estetik tıp sanatında, küçük bir dokunuş çok şeyi değiştirebilir.